szybki kontakt
tel. +48 85 745 05 01

NOWE ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PACJENTÓW W ZWIĄZKU Z COVID-19

W związku z epidemią COVID–19 w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku wprowadza nowe zasady obowiązujące pacjentów zgłaszających się do poradni specjalistycznych/POZ/NŚOZ lub do szpitala.

  1. Wszyscy pacjenci oraz rodzice/opiekunowie na terenie szpitala mają obowiązek noszenia masek; wybierając się do szpitala należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość masek.
  2. Z dzieckiem do poradni/szpitala wchodzi tylko jeden rodzic/opiekun. Bezwzględnie po wejściu do szpitala należy przeprowadzić dezynfekcję rąk i zachować dystans społeczny.
  3. Pacjentom POZ/NŚOZ lub kontynuującym opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej i wymagającym okresowej kontroli mogą być udzielane teleporady w godzinach pracy poradni; w sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza; prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłaszać telefonicznie;
  4. Pacjenci na teren szpitala są wpuszczani po przeprowadzeniu wywiadu zmierzeniu temperatury i wypełnieniu ankiety epidemiologicznej >>Ankieta do pobrania <<  Wejście na teren szpitala jest możliwe 20-30 minut przed umówioną wizytą w poradni.
  5. Pacjenci zgłaszający się do gabinetu POZ, na badania diagnostyczne lub w celu planowej hospitalizacji w godzinach 07.00 – 18.00 wchodzą do szpitala wejściem od ul. Żelaznej, natomiast w godzinach 18.00 – 07.00 oraz w weekendy Wejściem Głównym do Szpitala i kierują się do rejestracji POZ, na badanie lub do rejestracji przyjęć planowych, zlokalizowanej w SOR.
  6. Pacjenci zgłaszający się do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej wchodzą Wejściem  Głównym do Szpitala, po wcześniej przeprowadzonym wywiadzie (przez znajdujący się przy wejściu domofon – przycisk NŚOZ).
  7. Pacjenci zgłaszający się z objawami infekcji (gorączka, kaszel, duszność, ból mięśni, zaburzenia węchu i/lub smaku itp.), ze skierowaniem do szpitala lub z powodu urazu, czy innego nagłego zdarzenia powinni kierować się na SOR, gdzie przeprowadzony zostanie wywiad i podjęte dalsze działania.
  8. Obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Przy dziecku może przebywać w ramach opieki pielęgnacyjnej całodobowo jeden rodzic/opiekun dziecka.
  9. Przesyłkę dla hospitalizowanego dziecka można przekazać w Portierni ( wejście główne do Szpitala od ul. Waszyngtona 17). Przesyłki będą przekazywane na Kliniki 3 razy dziennie w godz. 8.00 – 9.00,12.00-13.00,16.00-17.00.

 

NOWE ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PACJENTÓW W UDSK W ZWIĄZKU Z COVID-19KLIKNIJ ABY SIĘ ZAPOZNAĆ