mgr farm. Katarzyna Otłog – starszy asystent, specjalista farmacji aptecznej
mgr farm. Jolanta Ławreszuk – młodszy asystent
mgr farm. Magdalena Bagińska
tech. farm. Grażyna Garłukiewicz
tech. farm. Anna Popławska
tech. farm. Aneta Chojnowska
tech. farm. Anna Twarowska-Małż
tech. farm. Teodora Borowska-Bućko
tech. farm. Krystyna Konopko
tech. farm. Marta Maria Dech
tech. farm. Anna Dulko
Małgorzata Wicher
Elżbieta Stanisławska - księgowa apteczna
Alicja Małyszko - referent
Maria Zaręba - pomoc apteczna
Ewelina Tragarz - pomoc apteczna
Pracownia Żywienia Pozajelitowego:
Koordynator:
W pracowni przez 7 dni w tygodniu wykonywane jest indywidualne żywienie pozajelitowe w oparciu o stan kliniczny małego pacjenta. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt system Multicomp II służący do sporządzania żywienia pozajelitowego.
Koordynator: Magdalena Bagińska
Pracownia Cytostatyczna:
Koordynator: mgr farm. Anna Dzierżanowska
W pracowni przez 7 dni w tygodniu wykonywane są wlewy cytostatyczne i receptura onkologiczna na potrzeby pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej, a także pacjentów domowych, w oparciu o opracowane procedury. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt system Cypro, który pozwala na bezpieczne wykonywanie wlewów cytostatycznych.
Pracownia leków recepturowych:
W pracowni wykonywane są leki recepturowe tj. maści, roztwory, czopki, proszki, mieszanki do pędzlowania, zawiesiny, krople do uszu, krople i maści oczne, zasypki, receptura antybiotykowa i jałowa w oparciu o opracowane procedury.
Pozostałe działy Apteki:
Ekspedycja (obsługa klinik)
tel: w dni powszednie +48 85 74 50 611
Pracownia dzielenia opakowań na tabletki (pracownia blistrowania)
Księgowość z administracją
Przetargi apteczne
realizacja zleceń elektronicznych z klinik;
wydawanie leków z Apteki do klinik w postaci zblistrowanych tabletek i pojedynczych ampułek (częściowe unit dosis) w tzw. dawkach dziennych;
udział w badaniach klinicznych i prowadzeniu ich ścisłej ewidencji;
prowadzenie ścisłej ewidencji leków wstrzymanych i wycofywanych w oparciu o opracowane procedury;
przygotowywanie przedmiotu zamówienia do przeprowadzenia postępowania przetargowego na leki, materiały opatrunkowe, płyny infuzyjne i szwy chirurgiczne zgodnie z ustawą o Zamówieniach Publicznych;
udział w monitorowaniu działań niepożądanych;
racjonalna gospodarka lekiem zgodnie z zasadami farmakoekonomiki;
udział w programach lekowych i dostawach domowych (program lekowy hemofilia, dojelitowe żywienie domowe, program leczenia dzieci niskorosłych);
prowadzenie ścisłej ewidencji darów;
prowadzenie ścisłej ewidencji próbek leków;
prowadzenie ścisłej ewidencji szczepionek;
udzielanie fachowej informacji o lekach;
dystrybucja hormonu wzrostu dla pacjentów Poradni Endokrynologicznej;
sprowadzanie niezarejestrowanych leków w ramach importu docelowego na potrzeby klinik wg. osobnej procedury;
sprowadzanie i ewidencja leków z grupy leków narkotycznych i psychotropowych;
opracowywanie Receptariusza Szpitalnego;
aktywny udział w Komitecie Terapeutycznym, w Zespole ds. Kontroli Zakażeń Szpitalnych, w Zespole ds. Realizacji Szpitalnej Polityki Antybiotykowej, w Zespole ds. Analizy Zdarzeń Niepożądanych w UDSK, w Zespole ds. Walki z Bólem w UDSK, w Komisjach Przetargowych.
Apteka Szpitalna prowadzi także szkolenia w zakresie praktyk studenckich.
Wykwalifikowany zespół apteczny dokształca się biorąc udział w warsztatach, kursach i sympozjach naukowych, a zdobytą wiedzę wykorzystuje w pracy, aby jak najlepiej służyć pacjentom pediatrycznym.
W swojej pracy personel Apteki Szpitalnej kieruje się przede wszystkim dobrem małego pacjenta i fachową wiedzą z wykorzystaniem zasad farmakoekonomii i farmakologii.
Publikacje:
Katarzyna Chrzanowska, Krzysztof Chrzanowski, Maciej Kaczmarski. Żywienie pozajelitowe w pediatrii - rola farmaceuty. Parenteral feeding of children - the role of pharmacist. Klinika Pediatryczna,2014 : 22, 3, s. 347- 351
Katarzyna Chrzanowska, Krzysztof Chrzanowski, Maciej Kaczmarski. Żywienie pozajelitowe w pediatrii - rola farmaceuty. Parenteral feeding of children - the role of pharmacist. Klinika Pediatryczna,2014 : 22, 3, s. 347- 351
Maciej Kaczmarski, Elżbieta Żur, Beata Cudowska, Jolanta Wasilewska, Elżbieta Matuszewska, Katarzyna Chrzanowska. Alergia wielopokarmowa w wieku dziecięcym - aktualny problem kliniczny diagnostyczny i leczniczy. Multiple food allergy in childhood - current clinical, diagnostics, and therapeutic problem. Gastroenterologia Praktyczna, 2012 : 4, wyd. specjalne, s. 23-30
Katarzyna Chrzanowska, Krzysztof Chrzanowski, Maciej Kaczmarski, Urszula Chrzanowska, Ireneusz Mikusek. Żywienie enteralne i parenteralne chorych dzieci w warunkach domowych. Enteral feeding and parenteral feeding of children at home. Pediatria Współczesna Gastroenterologia, Hepatologia i Żywienie Dziecka, 2012 : 14, 1, s. 21-24
Katarzyna Chrzanowska, Krzysztof Chrzanowski, Maciej Kaczmarski, Urszula Chrzanowska, Elżbieta Matuszewska, Ireneusz Mikusek. Żywienie pozajelitowe - leczenie w wybranych stanach chorobowych dzieci i młodzieży. Parenteral feeding - treatment in selected diseases of children and young people. Pediatria Współczesna Gastroenterologia, Hepatologia i Żywienie Dziecka, 2012 : 14, 1, s. 25-30
Katarzyna Chrzanowska, Maciej Kaczmarski. Rola farmaceuty w przebiegu leczenia żywieniowego u dzieci w wybranych stanach chorobowych leczonych w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pediatria Współczesna Gastroenterologia, Hepatologia i Żywienie Dziecka, 2010 : 12, supl. 1, s. 70
Krzysztof Chrzanowski, Katarzyna Chrzanowska, Marzena Szymańska. Ocena cytotoksyczności prolinowego analogu melfalanu oraz jego wpływu na biosyntezę kolagenu w estrogeno - niezależnych komórkach raka sutka MDA-MB 231. W: Ogólnopolska Konferencja z okazji 50-lecia Białostockiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego i 60-lecia Okręgowej Izby Aptekarskiej, Farmacja Podlasia - dokonania i perspektywy. Białystok, 28 maja 2005.
Krzysztof Chrzanowski, Katarzyna Chrzanowska, Marzena Szymańska. Wpływ kwasu acetylosalicylowego na aktywność prolidazy, enzymu uczestniczącego w konwersji prolinowego analogu melfalanu w komórkach prawidłowych i mowotworowych. W: Ogólnopolska Konferencja z okazji 50-lecia Białostockiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego i 60-lecia Okręgowej Izby Aptekarskiej, Farmacja Podlasia - dokonania i perspektywy. Białystok, 28 maja 2005.
Kirejczyk JK, Porowski T, Filonowicz R, Kazberuk A, Stefanowicz M, Wasilewska A, Debek W. An association between kidney stone composition and urinary metabolic disturbances in children. J Pediatr Urol. 2014 Feb;10(1):130-5.
Porowski T, Kirejczyk JK, Konstantynowicz J, Kazberuk A, Plonski G, Wasilewska A, Laube N. Correspondence between Ca2+ and calciuria, citrate level and pH of urine in pediatric urolithiasis. Pediatr Nephrol. 2013 Jul;28(7):1079-84.
E-PORTAL - Dostęp do dokumentacji medycznej Twojej i Twojego dziecka!
Poprzez e-portal – masz bieżący dostęp do systemu zsynchronizowanego z systemem szpitalnym, a co za tym idzie – do dokumentacji medycznej Twojej i Twojego dziecka! Dzięki logowaniu do Konta Pacjenta możesz w każdej chwili:
przeczytać treść konsultacji lekarskich;
pobrać dokumentację medyczną z leczenia w Poradni/Oddziale do celów ubezpieczeniowych;
sprawdzić wyniki badań wykonanych w naszym szpitalu;
przypomnieć sobie zalecenia lekarskie;
zobaczyć treść wystawionej recepty, kod dostępu otrzymasz SMS-em z Internetowego Konta Pacjenta.
Korzystając z e-portalu możesz stale kontrolować przebieg wizyt Twojego dziecka w naszej placówce, przekazać lekarzowi rodzinnemu oraz wydrukować całość dokumentacji medycznej z ostatnich wizyt w szpitalu lub poradni specjalistycznych, bez potrzeby wychodzenia z domu!
Wejście do e-portalu przez stronę https://rejestracja.udsk.pl/eportal/, loginem jest PESEL dziecka, a hasło możesz otrzymać w rejestracji lub zalogować się przez Profil Zaufany.
Twoja dokumentacja medyczna w zasięgu ręki!
W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym funkcjonuje POZ „PORADNIA RODZINNA”, która opieką obejmuje zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Jeśli chcesz zostać naszym pacjentem, a korzystasz z usług innego świadczeniodawcy, wystarczy zgłosić się do naszej placówki.
Wszelkie formalności związane z przejściem do „PORADNI RODZINNEJ” POZ w UDSK, po wypełnieniu i złożeniu deklaracji wyboru „PORADNI RODZINNEJ” załatwiane są przez nas. Więcej informacji pod numerem tel: